Без віз, та не без правил: як працюватиме на практиці безвізовий режим з Євросоюзом?
Під час засідання Європарламенту у Страсбурзі євродепутати проголосували за надання громадянам України права на в'їзд до ЄС без віз.
За відповідне рішення проголосували 521 європарламентар, проти - 75, 36 депутатів утрималися.
Напередодні до пізнього вечора тривали дебати щодо безвізу - чиновники визнали, що українці виконали всі вимоги, аби отримати можливість подорожувати до ЄС вільно.
Мова йде про скасування короткострокових віз, що не даватиме права на роботу українцям у ЄС.
Право на безвізові поїздки до ЄС мають отримати власники біометричних закордонних паспортів.
Подорожувати можна буде на 90 днів щопівроку без права роботидо всіх країн ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії.
Водночас українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, що не належать до ЄС, проте є членами Шенгенської зони - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Разом з тим, як пояснювали раніше у Єврокомісії, після запровадження безвізового режиму громадянам України потрібно буде надавати на вимогу митників низку документів, щоби "довести належний матеріальний стан та мету подорожі".
Прикордонники теоретично можуть вимагати показати підтвердження проживання, запрошення або бронювання готелю, а також зворотній квиток та гарантії фінансової спроможності.
Фінансову спроможність зазвичай доводять випискою з рахунку або ж наявністю готівки у розрахунку 50 доларів на добу перебування.
Ці документи прикордонники країн ЄС іноді просять показати і зараз, за наявності шенгенської візи.